Životopis

Alberto Gedeón Soto
Umělecký Sochař

logo-nuevo

Narodil se v Limě v roce 1976. První výtvarné vzdělání získal v Národní škole Naší Paní z Guadalupe. Zde také vyhrál výtvarnou soutěž a získal tak stipendium ke studiu na Akademii výtvarných umění v Peru, kde začal svou profesionální kariéru 1994-2001. První dva roky se věnoval nejprve malířství, dále se specializoval na sochařství. Od roku 2002-2004 působil taktéž jako učitel ve škole a Institutu v Limě.

Alberto Gedeon Soto

Zobrazuje především naturalismus v celé své podobě. Maluje na plátno i na dřevo, jak olejovými tak i akrylickými barvami. Jako sochař opracovává především mramor, veškerý druh kamene a také dřevo.  Vystavoval jako host v mnoha galeriích v Limě.

V roce 2006 odcestoval do Evropy. Pět let žil na Tenerife /Kanárské ostrovy/, kde pracoval jako sochař a zanechal spoustu svých děl. Dále vytvořil několik svých sochařských děl v Belgii, v Německu /Kolín nad Rýnem/ a v Rumunsku.

Alberto Gedeón Soto působí nyní v České republice /Brno/. V roce 2013 měl zde 1. výstavu v Hotelu Grand.

Alberto Gedeon Soto

2017 byl vybrán v FIGURATIVAS 2017 pořádaném MEAM, kde byla vystavena jeho práce a vyšla v katalogu toho roku Alberto Gedeón Soto FIGURATIVAS 20017

Účast na různých sympoziích mramorové sochy na Krétě v Řecku a Biga-Turquii v roce 2018, Pescia-Itálie a Krym v roce 2019